Rady a tipy

Vakcinace proti vzteklině je povinná podle zákona o vet. Péči č.166/1999 1x ročně. Psi se poprvé vakcinují od 3 do 6 měsíců.

Vakcinace proti psince, parvoviroze, inf. hepatitidě, laryngotracheitidě a leptospiroze není povinná, ale doporučujese 1x ročně. Tyto nemoci se stále vyskytují, štěnata se poprvé vakcinují ve stáří 7-8 týdnů a revakcinují ve 12 týdnech.

Psy i kočky pravidelně minimálně dvakrát ročně odčervujte. Larvy zvířecích škrkavek mohou parazitovat i u člověka.

Psy i kočky pravidelně odblešujte. Blecha je mezihostitelem tasemnic, které u nich parazitují v zažívacím traktu.

Zabraňte psům i kočkám pojídat králičí vnitřnosti. Mohou se zde vyskytovat zárodky psí tasemnice.

Při poranění člověka i vakcinovaným zvířetem proti vzteklině, je povinnosti majitele toto zvíře nejpozději do 24 hodin nechat vyšetřit veterinářem.

Nepodceňujte příznaky apatie, malátnosti, zvracení, průjmu a kašle. Mohou být příznakem daleko závažnějších onemocnění jiných orgánů (játra, srdce, ledviny).

Pravidelně kontrolujte stav uší a zevního zvukovodu a nepodceňujte škrábaní a třepaní hlavou.

Kontrolujte stav zubů a přítomnost zubního kamene. Není to jen vada estetická se zápachem z tlamy, ale zubní kámen je porézní a obsahuje řadu škodlivých bakterii, které se šíří do těla a mohou způsobovat závažná onemocnění.

Kvalitní krmivo může vašemu zvířeti prodloužit život až o 2 roky. Zvíře může být alergické stejně jako člověk na jakou koliv složku potravy. Prvním příznakem takovýchto alergií je celotělové svědění bez přítomnosti zevních parazitů.

Nepodceňujte kulhání u velkých a obřích plemen psů, které se může vyskytnout hlavně v období růstu od 3 do 12 měsíců staří. Příčinou může být celá řada onemocnění nezralého skeletu.

 
Veterina Hlučín
Pode Zdí 142/5 (mapa)
748 01 Hlučín

Mobil: +420 602 743 813
Pohotovost: +420 602 743 813

E-mail: mvdr.ostarek@tiscali.cz

Ordinační a prodejní doba:
Pondělí - pátek:
8:30 - 12:30
14:00 - 17:00
Sobota:
9:00 - 11:00

Neděle:
zavřeno

Platit u nás můžete také kartou:
bezkontaktní platba
Visa Mastercard
Visa Mastercard
tapky